Kanada

Nazwa Kanada pochodzi od słowa kanata lub kanada oznaczającego w języku Irokezów i Huronów wieś lub osadę. W 1535 mieszkańcy okolic obecnego miasta Quebec używali go, wskazując podróżnikowi Cartierowi drogę do wioski Stadacony. Cartier natomiast posłużył się słowem kanata na określenie nie tylko wioski, ale całego obszaru podległego wodzowi Stadacony o imieniu Donnacona. Kanada zajmuje większą część północnej Ameryki Północnej, sąsiadując ze Stanami Zjednoczonymi na południu i na północnym zachodzie Alaska.
Quebec jest przepięknym miastem leżącym w kanadyjskiej prowincji o tej samej nazwie. Można również spotkać się i z drugą nazwą miasta – Miasto Quebec, czyli franc. Ville de Quebec i ang. Quebec City. Nazwa „Quebec” wzięła się od słowa „Kébec”, co w języku algonkińskim (którym w niektórych prowincjach posługują się rdzenni mieszkańcy Kanady) oznacza „gdzie rzeka się zwęża”
Jasper National Park to miejsce jak z wyśnionej pocztówki. Każdego roku turyści z całego świata przybywają tu, by podziwiać cuda natury. To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można się zrelaksować, odpocząć od cywilizacji i miejskiego pędu życia i zaprzyjaźnić z naturą.